Resim3_edited.png

Tesislerimizin hizmet üretiminde Sürdürülebilir, ÇEVRE DOSTU OTEL - ÇEVRECİ OTEL politikamız ile aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz.

 

i-Tesisimizi Mimari tasarımını çevreye duyarlı, yapı elemanlarını doğal havalandırmayı sağlayacak, görsel olarak doğa ile uyumlu olarak yapılandırdık.

ii-Tesisimizde kullandığımız kimyasal maddeleri i ve atık maddeleri izleyip verilerini toplamakta ve raporlamaktayız.

iii-Enerji ve su tüketimimizi hesaplamak ve izlemek için ilave sayaçlarla tüketimi takip etmekteyiz.

iv-Çevreye duyarlılık ve deterjan ve dezenfektan kullanımlarında kullanım ölçü ve aşamalarına uyması konularında personelimizi periyodik olarak eğitmekteyiz.

v-Siz değerli misafirlerimize gelişte çevreye duyarlılık konusunda yapılanlar hakkında bilgi aktararak katılımınızı sağlamak için çabalamakta, Odalarımızda da bu çalışmalarımızı ayrıca takdim etmekteyiz.

vi-Misafirlerimizden Kapı ve pencerelerinizi açmanız halinde soğutma ve havalandırma ekipmanlarınızı kapatmanızı, Su sızıntısı olması halinde bizleri uyarmalarını bekliyoruz.

viii-Odalarımızda ve tesis genelimizde; Enerji tasarruf sistemi bulunmakta olup, Aydınlatma ekipmanları en az enerjiyi tüketenlerden seçilmiştir. Tamamı çevreye duyarlı malzemelerden doğal yollarla elde edilmiş tek kullanımlık olmayan şampuan-sabun- bardak vs ekipman kullanmakta; misafir bulunmayan odalarımızda güneşlik ve perdelerimizi kapalı tutmakta, sizler için geçerli olmak kaydı ve sizlerin isteği ile, çarşaf-yastık kılıfı-havlu vs ekipman değişimi yapmaktayız.

İx-Yine odalarımızda ve tesisimizde yer alan cihazları yüksek verim ve enerji sağlayacak teknolojide üretilmişlerinden seçip bu amaçla uygun alan ve yerlerde konumlandırdık.

x-Rezervuarlarımız her kullanımda 6 litreyi aşmayacak, duş ve musluk başlıklarımız ise dakikada 12 litreyi aşmayacak teknolojiden faydalanıp üretilmişlerinden seçilip yapılandırılmıştır.

xi-Atıkları ayırabilmek adına uygun yerlerde ve sayıda bidon bulundurulmakta olup, özellikle oda ve genel alanlarda çöp kutusu kullanımını teşvik etmekteyiz.

xii-Tesisimizde tek kullanımlık içecek kutuları yiyecek paketleri kullanılmamaktadır.

xiii-Tesisimizde idari işlerde kağıt tüketimini azaltmak için elektronik yazışma ve adisyon sistemleri ile checkin de dahi elektronik regestiration card kullanılmaktadır.

vix-Tesisimizde çevre etiketli detarjan ve dezenfektan kullanılmaktadır.

xv-Tesisimizn tefriş ve donanımında kullanılan malzemeler doğal ve çevreye duyarlı malzemelerden seçilmiş olup kahvaltı ve mutfağımızdaki sunumlar yöremize ait ürünlerden seçilmiştir.